Masáže
Klasická masáž
Prináša uvolnenie a zároveň podporuje naše zdravie. Pozostáva zo systematického hladenia, hnetenia a aplikovania tlaku na mäkké tkanivo celého tela. Jej cieľom je vyvolať stav celkovej relaxácie. Na zvláčnenie pokožky sa používajú oleje a emulzie. Ruky maséra sa pohybujú plynule po celom tele masírovaného, kedy dochádza k účinku liečivej energie dotyku.
Dornová metóda a Breussová masáž
Pomocou Dornovej metódy sa posunuté kĺbové plochy jemným tlakom palca alebo celej ruky uvádzajú do správnej polohy. U Dornovej metódy sa nepoužívajú prudké a násilné pohyby. Z tohto dôvodu u tejto metódy nedochádza k poškodeniu šliach, väzív alebo svalov. U porovnávania Dornovej metódy s inými podobnými metódami zistíme, že u metódy Dietera Dorna sa nesmie prekročiť prah bolesti. Základným predpokladom úspechu Dornovej metódy teda je aktívna spolupráca klienta pri ošetrovaní.
Reflexná masáž chodidla
Vychádza z poznatku, že na chodidlách a rukách sú reflexné oblasti alebo body, ktoré zodpovedajú jednotlivým orgánom, žľazám a štruktúram tela. Energia, ktorá prúdi prostredníctvom dráh alebo zón v tele, práve vyústuje do spomínaných reflexných bodov. Ak energetický tok nič neblokuje sme zdraví, ak ho však blokuje napätie alebo prekrvenie, objaví sa choroba. Terapia spočíva v pôsobení priamo na reflexy, pomocou ktorých sa odstranujú prekážky. Používa sa pri nej špeciálna technika prstov a palcov, ktoré pôsobia na malé plochy, alebo reflexné oblasti na chodidlách, čím sa zmiernuje napätie v celom tele. Základným účinkom reflexnej terapie je relaxácia, pričom sa súčasne zlepšuje aj krvný obeh a obnovuje sa zablokovaná funkcia nervovej sústavy.
Mäkké a myofasciálne techniky
Pod týmto jemným pojmom sa skrýva súhra náročných hmatov a techník, ktoré musí masér využiť na odstránenie celotelového problému. Táto technika sa vykonáva reflexne, tlakom na príslušné body, sval reaguje postupným uvoľňovaním a pacient to často cíti ako prílev tepla do tela. Je pravidlom, že už pri prvom uvoľnení sa problémy nevracajú v takom rozsahu ako predtým. Táto masáž ovplyvňuje reflexné zmeny v svaloch a podkoží, s cieľom zníženia bolesti a svalového napätia. Mäkké techniky je možné čiastočne porovnať s masážnymi prvkami, ktoré sa používajú pri reflexnej masáži chrbta. Uvoľňovanie zablokovanej krčnej chrbtice a medzi lopatkovej oblasti. Kritickým miestom je tretí stavec krčnej chrbtice. Pri rôznych problémoch, vždy po jeho uvoľnení dôjde ku okamžitej úľave. Najprv sa uvoľňuje krčná chrbtica, potom sa postupuje dole až ku kostrči.
Bankovanie
Prikladanie baniek na telo za účelom prekrvenia, zníženia bolestivosti pohybového aparátu a zmiernenia vnútorných problémov. Nahriatím banky a priložením na telo vznikne podtlak pomocou ktorého dochádza k prekrveniu kože, podkožia, svalov, kĺbov. Zlepšuje sa prísun živín a kyslíka, činnost mazových a potných žliaz. Prehlbuje sa kožné dýchanie. Zároveň dochádza k vyčisteniu krvi od metabolitov, cudzorodých látok a baktérií, uvolneniu svalstva do hlbky, odstráneniu svalových spazmov, stimuluje vnútorné orgány, zlepšuje peristatiku čriev, sekréciu a kvalitu tráviacich štiav, pozitívne ovplyvnuje vnútorné orgány.
Maderoterapia
Terapia drevom
Maderoterapia alebo Wood Therapy je masážna technika so špeciálne navrhnutými drevenými prvkami ( valčekmi ), ktoré majú rôzne veľkosti a tvary. Každý drevený prvok má špecifické použitie pro určitou oblasť tela.
Maderoterapia vyrovnáva energiu a znižuje stres, ale použitie tejto terapie sa rozšírilo i pre estetické účely, pretože ju môžeme použiť k spevneniu a kontúrovaniu tela, redukcii tuku a boji proti celulitíde.
Terapii drevom môžeme aplikovať na celé telo a pre rôzne účely, ale najobľúbenejšie sú estetické účely: Anticelulitida Wood Therapy .
Manuálna lymfodrenáž
Manuálna lymfodrenáž je terapeutická (liečebná) masážna technika, ktorá sa primárne používa na prevenciu, zmiernenie a liečbu primárnych a sekundárnych lymfedémov (lymfedém je ochorenie lymfatického systému).
Okrem toho sa využíva aj v estetickej medicíne kvôli schopnosti vylepšiť vzhľad kože, zmierniť prejavy pomarančovej kože alebo celulitídy, zoštíhliť vybrané partie a pod. Dobre vykonaná lymfodrenáž môže mať na organizmus detoxikačné, regeneračné, relaxačné a kozmetické účinky.
Manuálna lymfodrenáž sa vykonáva jemným tlakom na pokožku, takzvanou drenážou, kedy dochádza k rozpohybovaniu lymfy v lymfatickom systéme tela. Masér využíva špeciálne hmaty a drenážne pohyby v smere toku lymfy, ktoré sú veľmi pomalé, nakoľko samotná lymfa v tele koluje veľmi pomaly. Lymfu masér nazhromažďuje do tzv. lymfatických uzlín, odkiaľ ju potom vytláča a posúva opäť ďalej. Dôležitým aspektom lymfodrenáže je teda rýchlejší pohyb lymfy v oblasti hlavných lymfatických uzlín (na krku, v podpazuší, v ingvinálnej oblasti). Tým sa zabezpečí lepšia podpora látkovej výmeny a imunitného systému organizmu.